C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

When evaluating a Website, which of the following statements might indicate the site is based on the author’s opinion instead of factual information? a. “Resear
Which African American was the first black person to get a doctorate from Harvard University? a) Booker T. Washington b) F. L. Barnett c) W. E. B. Du Bois d) La
how can we tell when forces are acting on an object (science)
the basement has an area of 864 square feet. the width of the basement is two thirds its length. What is the length of the basement?
one that calls Muslim worshipers to prayer
Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost
Which of the houses functions is the most important
CAN SOMEONE PLEASE HELP!! Do pages 14-17 questions 25-30 the passage is fighting the factory;the arts and craft movement
was the war of 1812 success from the American point of view ? explain your answer considering your reason why war was declared
methamphetamines are a type of drug that affects the brain by A. causing the release of excess dopamine. B. blocking the production of dopamine. C. increasing t