chinatownsend1
chinatownsend1 chinatownsend1
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

If a jar of grape jelly has a sell price of $1.25. The sale price 75% off the original price. What was the original price.

Respuesta :

devonwires
devonwires devonwires
  • 02-03-2022

Answer:

i believe its $0.31

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The price of oranges at a farm is $1.16 per pound. Which equation can be used to determine c, the total price of n pounds of oranges?
Triangle XYZ is shown on the coordinate plane below: Triangle XYZ on the coordinate plane with ordered pairs at X 4, 5, at Y 5, 3, at Z 1, 3 If triangle XYZ i
in a rock concert ,2/7 of spectators purchased 1000rs tickets while remaining 15000 purchased 500rs tickets. how many spectators viewed the concert
how should it change over time, and how can your friend track changes in muscular endurance?
what is empirical and moleculer formula?.
Who is not a flat character in The Tragedy of Julius Caesar? Lepidus Mark Antony Messala Pindarus
if weight is the force of gravity on an object, then your weight can change if the force of gravity is different on a different planet?
which one of these men was not a representative to the first continental congress? john adams lord grenville patrick henry joseph galloway
How many types of muscles are in the body?
The mediocre teacher tells. The good teacher explains. The superior teacher inspires