katelyn9510
katelyn9510 katelyn9510
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Please help me with this??

Please help me with this class=

Respuesta :

mollyszoey
mollyszoey mollyszoey
  • 03-05-2017
Here I will help

28/75

So e answer is A
Answer Link

Otras preguntas

find the values of each variable
Write a function rule that gives the total cost do) of p pounds of sugar if each pound costs $0.42.
Anna drives her car for about 1,250 miles per month. How many miles will Anna drive her car in the next 7 years if she does the same number of miles each month
Para la cena como _____. Question 4 options: a) una hamburguesa y papas b) pollo y vegetales c) huevos y pan tostado d)
Choose the true statement. -2 < -3 -2 > -3 -2 = -3
In manager-led teams, the team members: Select one: a. execute a task. b. monitor and manage the performance of the team. c. design the team as a performing
Three friends go bowling. The cost per person per game is $5.30. The cost to rent shoes is $2.50 per person. The total cost is 55.20. How many games did they pl
Kendra is designing an experiment that will reflect everyday life, at least superficially. Kendra's experiment will reflect ___ realism.
Solve:-2x + 6 = 28 how do you solve this ​
Warren Enterprises had the following events during Year 1: The business issued $33,000 of common stock to its stockholders. The business purchased land for $25,