Momof5
Momof5 Momof5
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

what is 8.478 in expanded form

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-09-2015
8 + 0.4 +  0.07 + 0.008 is your answer. But all you had to do is separate your numbers with working on the biggest number to the smallest number.  



Answer Link

Otras preguntas

Estimate the unit rate $74.75 of gloss white paint that is 5 gal.
An ice company charged $3.40 for 4 bags of ice. if a convenience store bought 6 bags of ice how much would it have cost them?
9 thousands equal how many tens
What economic situation did World War II create on the home front? A.) A combination of prosperity and abundance B.) A combination of poverty and abundance C.)
The diagram below describes a series of events during the 1700s. A flowchart of four boxes, the ones on the left pointing to the ones on the right. The first b
there are 3 trays of eggs each tray holds 30 eggs.how manny people can be served if each person eats 2 eggs
Tell how to undo each operation and explain why it works. Adding 28. Dividing by 17
A store has a sale on books. The price is $17.55 for one book, $16.70 each for 2 books, $15.85 each for 3 books, and $15 each for 4 books. If this pattern conti
Kate made 4 dresses with 7 yards of fabric. how many yards did she use on 1 dress
Briana walks 3/4 mile in 1/5 hour. What is Briana's unit rate?